Zaburzenia wzwodu to dość powszechnie spotykany problem u mężczyzn. Coraz częściej dotyczy on osób młodych oraz cieszących się dobrym ogólnym stanem zdrowia. W związku z tym, wiele z nich zastanawia się nad tym, jaka jest różnica pomiędzy dostępnymi na rynku lekami oraz suplementami diety i kiedy należy je stosować.

Zaburzenia erekcji


Problemy mogą mieć charakter incydentalny lub przewlekły. Pojedyncze sytuacje, w których wzwód nie jest możliwy zazwyczaj związane są z silnymi bodźcami, takimi jak stres i nie wymagają specjalistycznego leczenia. Jednak w momencie, w którym zaburzenia wzwodu utrzymują się przez dłuższy czas konieczna jest konsultacja lekarska, podczas której możliwe jest wskazanie potencjalnej przyczyny problemu oraz możliwość jego rozwiązania.

Przyczyny zaburzeń erekcji


Zaburzenia wzwodu mogą być spowodowane licznymi przyczynami. Mogą mieć one podłoże psychogenne spowodowane nadmiernym przemęczeniem lub też mogą wynikać ze stosowania używek w postaci: palenia papierosów, nadmiernego spożywania alkoholu czy zażywania narkotyków. Ponadto, zaburzenia związane z występowaniem wzwodu oraz jego utrzymaniem mogą wynikać z obecności chorób towarzyszących, takich jak: cukrzyca, nadciśnienie tętnicze czy schorzenia neurologiczne.

Leczenie zaburzeń erekcji


W zależności od przyczyn zaburzeń stosuje się leczenie oparte na psychoterapii, farmakologii lub postępowaniu chirurgicznym.

Leki czy suplementy diety


Suplementy diety to preparaty oparte na składnikach pochodzenia naturalnego, takich jak na przykład żeń-szeń. Mają one za zadanie wzmocnienie organizmu, które przekłada się na zdolność do podejmowania wysiłku fizycznego oraz bardziej zadowalające życie seksualne. W przypadku zaburzeń wynikających z obecności chorób przewlekłych konieczne jest ich ustabilizowanie oraz przyjmowanie leków z grupy inhibitorów fosfodiesterazy typu 5. Wśród nich najbardziej znanym jest sildenafil. Związek ten występuje między innymi w produkcie Maxigra Go. Hamuje on rozkład tlenku azotu, w wyniku czego może dojść do relaksacji mięśniówki znajdującej się w naczyniach krwionośnych oraz wystąpienia wzwodu. Produkty takie jak Maxigra Go są dość bezpieczne, jednak zawsze powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta oraz pod nadzorem lekarza. Skutkami ubocznymi leczenia Maxigrą Go może być bowiem wchodzenie w niepożądane interakcje z innymi lekami, w tym przyjmowanymi z powodu dolegliwości serca.