Szacuje się, że problem hemoroidów czyli żylaków odbytu w społeczeństwach uprzemysłowionych dotyka już co drugą osobę dorosłą. Problem ten początkowo lekceważony, może przerodzić się w poważne schorzenie powodujące nie tylko dyskomfort ale także liczne problemy zdrowotne.

Jak powstają hemoroidy?

Guzki krwawnicze, czyli naczynia żylne posiada każdy człowiek. Umiejscowione są w odbycie oraz odbytnicy. Choroba hemoroidalna powstaje na skutek dysfunkcji i powiększenia guzków, gdzie podczas wypróżniania krew nie odpływa prawidłowo. Choroba ta w początkowym stadium powoduje dyskomfort oraz swędzenie. Wiele osób skarży się na uczucie pieczenia szczególnie podczas i po wypróżnianiu, schorzeniu nierzadko towarzyszy krwawienie oraz uczucie bólu.

Sposoby na żylaki odbytu – maści i tabletki na hemoroidy

Osoby borykające się z problemem dysfunkcji żylaków odbytu powinny w szczególności zadbać o odpowiednią dietę (bogatą w błonnik), picie dużej ilości wody (min. 2 l dziennie) oraz wprowadzenie do planu dnia aktywności fizycznej. Początkowe stadia choroby leczy się w sposób objawowy, do których wykorzystuje się środki zawierające glikokortykosteroidy. Leczenie ma służyć złagodzeniu objawów swędzenia, pieczenia oraz dyskomfortu. W tym celu dobrze sprawdzają się tabletki na hemoroidy https://www.aptekagalen.pl/hemoroidy oraz czopki, a także różnego rodzaju maści.

Stosowanie tabletek na hemoroidy dzielą się na te stosowane doustnie jak i doodbytniczo. Ich podstawowym zadaniem jest zmniejszenie obrzęku oraz wyeliminowanie zastojów krwi w żyłach. Maści doodbytnicze aplikowane regularnie zawierają w większości środki pochodzenia naturalnego i sprawdzają się podczas walki w chorobą w pierwszych jej stadiach.